Anneniz Bir Robot Olursa?

617

İnsan, kainattaki serüvenini sayısız geçmiş ve gelecek kurgusu ile belirlemeye çalışan bir varlık. Hepimiz arkamızda bıraktığımız varolma yolculuğunu daha fazla bilinir hale getirmek isteriz ve yine hepimiz geleceğe dönük ihtimalleri bugünden görmeye talipliyizdir. Bu yönelimimizin ilham verdiği pek çok teori, bilimsel ve teknolojik çalışma, kitap, makale vb. mevcut. Fakat çoğumuz teoriler veya buluşlarla ilgilenmeyiz değil mi? Onun yerine bazen bu teorileri işleyen, bazen de yeni teorilere ışık olan bir hayal gücüne sahip kitaplar ve filmler çeker dikkatimizi.

İşte size insanlığın geleceği ile ilgili taze ve çarpıcı bir film: I am Mother.

Film hakkında spoiler vermek istemiyoruz, sadece baş kısmını izlemek zaten bir fikir oluşturacak ve filmin tamamını görmeye yöneltecektir şüphesiz. Fakat sizden isteğimiz videoya geçmeden kendinize şu soruyu sormanız:

Teknolojinin insanı yok edip ardından bir zamanlar bizim teknolojiyi icat edişimize benzer şekilde insanı, tasarlanmış bir proje olarak yeniden var etmesi ne kadar mümkün ya da şöyle soralım bugüne ne kadar uzak?

Grant Sputore yönetmenliğinde çekilen bilimkurgu-gerilim türündeki 2019 yapımı filmin senaryosu Michael Lloyd Green ve Grant Sputore tarafından yazılmış. Başrolleri ise Clara Rugaard, Rose Byrne, Hilary Swank paylaşıyor. 1 Saat 53 dakika içerisinde felsefi, mistik, teknolojik, bilimsel pek çok perspektif ve buluşu önümüze seren bir kurguya sahip olan filmi, dikkatinizin açık olduğu bir zaman ve atmosferde izlemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz