Bisiklet İle Hacca Destansı Bir Yolculuk

685

8 bisikletli | yaklaşık 6 500 km| 17 ülke| 60 gün

Hac için Londra’dan Suudi Arabistan’a bisiklet sürüyorlar.

Çevirdikleri her pedal; kuyu, okul ve camiye dönüşecek.

Sekiz iddialı bisikletçi hayatlarının görevine atılıyor. Londra’dan Medine’ye bisikletle 60 gün sürecek 17 ülkeyi kapsayan yaklaşık 6500 km’lik yolculuk 7 Haziran 2019’da başladı.

Tüm topluluklardaki yoksulluk döngüsünü sonsuza dek kırmak için…

Tour de Hac binicileri , dünyanın dört bir yanındaki insanların temel gereksinimlerine kavuşabilmesi, onurlu ve sevinçli bir şekilde hayatlarının tadını çıkarabilmeleri için 500 bin £ (yarım milyon pound) bağışı hedefledikleri destansı bir mücadele başlattı.

Bu bağışlar ile PakistanSri LankaGüney Afrika ve Uganda’daki köylerde hayati altyapılar olan kuyular , okullar ve camiler yapılacak.

Pakistan’daki 280 kişilik Mataro Tar köyü mobilyasız, duvarları yıkılmış ve öğretmen eksikliği olan harap bir okula sahip. Çoğu çocuk okula gitmiyor. Şu an Mataro Tar’da bir kuyu ya da cami de yok; bu nedenle köylülerin fiziksel ve ruhsal sağlığı risk altında.

Tour de Hac ekibi yapılacak bağışlar ile, Mataro Tar gibi köylerdeki binlerce insan; okullar, kuyular ve camiler ile yaşamlarındaki dönüşümleri görebilecekler.

“Biz bir miras bırakmak ve insanlara mümkün olanı göstermek istiyoruz. Her pedal çevirişimizde, sürücüler ve bağışçılar ödüllendirilecek ve günahlarımız yıkanacak. ”

Tour de Hajj sürücüsü, Waseem

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz