Kelime Oyunları Dünyasına Hoşgeldiniz!

561

Bulmaca ve kelime oyunu tutkunları için birkaç önerimiz var:

Resimli Kelime Bulmaca

Bu oyunda karşınıza gelen her dört fotoğraftan bir kelimeye ulaşmanız bekleniyor. Her bir fotoğrafın size yönlendirdiği bir kelime çağrışımı olsa da toplamda dört kelimenin ortak anlam alanını kapsayan kelimeyi bulmanız gerekiyor. Bu yüzden çeldirici anlamlara düşmemek için dikkatinizi toplamanız şart. En çok indirilen oyunlar arasında görsel zenginliği ile her yaşa hitap ediyor.

 

Kelimelik

Kelimelik, meşhur Scrabble oyununun Türkçe’ye uyarlanmış hali. Oyun zengin bir kelime hazinesine sahip. Bu uygulamada canlı olarak dünyanın her yerinden kişilerle yarışabiliyorsunuz. Mesajlaşma imkanı ile oyun arkadaşlarınız ile tanışabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Sağa, sola, aşağı ve yukarıya birbirini takip eden anlamlı kelimemeler üretmeye çalışacağınız oyun sizin için tam bir bulmaca tadında. Her hamleden sonra rakibinizin hamlesini bekliyorsunuz. Yüksek puanlı kelimeler türetmeyi başaran ve en çok puanı toplayan kazanıyor.

 

Kelime Avı

Her bir hamlesi süreli oynanan bu oyunda kelime bilgisi kadar hız da önemli. Karşınıza gelen karışık dizimli harfler arasına gizlenmiş kelimeleri bulmak için dikkat uyanıklığı önemli. Türkiye’de beş milyonun üstünde kişinin oynadığı Kelime Avı, Apple’dan “New and Noteworthy” ödülünü almış.

 

 

 

Kelime Gezmece

En çok oynanan ve müthiş bir beyin jimnastiği yaptıran oyunlar arasında Kelime Gezmece. Karma olarak verilen harflerden ekranın yukarısındaki bulmaca paneline anlamı sözcükler üretmeniz gerekiyor. Her level bir dünya şehrinin ismine sahip; İstanbul, Paris, Amsterdam, Tokyo gibi bölümlerde ilerleyerek oyunda başarınızı artırabilirsiniz. Kelimelerin harf sayısı giderek yükseliyor ve muhtemel kelimeler giderek zorlaşıyor. Kelime bilginizi sınamak ve geliştirmek için eğlenceli bir yol!

 

Çatlak Kelimeler

Online oyunları sevenler için en zengin ve zorlu oyunlardan biri de Çatlak Kelimeler. Size verilen konu başlıklarına uygun sözcükleri petekler içindeki harfleri kullanarak yazmanız gerek. Her bölümde sağladığınız başarıyla altın ve ipucu kazanarak zorlandığınız noktalarda yardım alabilirsiniz.

 

 

A Word Kelime Oyunu

İnternetsiz oyun isteyenler için A Word tam bir kurtarıcı! Altıgenlerle verilen harfleri ilgili konuya göre düzenlemeniz gerekiyor. Oyunda ilerledikçe peteklerin sayısı artıyor ve kelimeleri bulmak güçleşiyor. Kelime bilginizi zorlamak istiyorsanız bu oyun tam size göre.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz