Kurtarılmış Filleri Görebildiğiniz Şeffaf Orman Kulübelerinde Uyumak

134

Sabahları, dışarıda kurtarılmış filleri görebildiğiniz lüks şeffaf orman kulübelerinde uyanmak ister miydiniz? Tayland’da bu mümkün… Dışarıda Kurtarılmış Filleri Görebildiğiniz Şeffaf Orman Kulübelerinde Uyumak

Göz alıcı doğası, çarpıcı vahşi yaşamı ve rahatlatıcı tropik iklimi Tayland’ı, açık hava turistlerinin gözde tatil noktalarından biri haline getiriyor. Vahşi yaşamla ve doğa ile iç içe olmak isteyen turistleri, bu isteklerine daha da yakınlaştırmak için bir otel misafirlerini şeffaf fanuslar içinde ağırlıyor. Tayland’ın kuzeyinde yer alan Anantara Golden Triangle Fil Kampı & Tatil Köyü, etrafta dolaşan kurtarılmış filleri görebileceğiz, benzersiz şeffaf baloncuklar içinde kalmanıza imkan veriyor.

Bu Sıradışı Odalara “Jungle Baloncukları” Adı Veriliyor…

Bu odalar, hiçbir sınır olmadan konukların etrafı görmesine imkan veren yüksek teknoloji ürünü şeffaf polyester malzemelerden yapılıyor.

22 Metrekarelik Odalar

Bu kulübelerin her biri 22 metrekare büyüklüğünde ve içinde bir adet çift kişilik büyük boy yatak bulunuyor. Odaların ayrıca şeffaf olmayan bir adet banyosu ve önünde oturma alanları bulunuyor.

Odanızdan Herhangi Bir Şey İçin Ayrılmanıza Gerek Yok

Bu odalarda kesintisiz şekilde vahşi yaşamın içinde olabiliyorsunuz. Yemek yemek için bile ayrılmanıza gerek yok, tecrübenizin kesintiye uğramaması için otel personeli yemeklerinizi odanıza kadar getiriyor. Böylece fillerden bir saniye olsun ayrı kalmıyorsunuz.

Buradaki Filler Kurtarılmış Filler

Şeffaf odalardan seyredilen fillerin doğal ortamlarından koparıldığını ve buralarda sergilendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu tatil köyünde etrafta dolaşan yaklaşık 60 fil var ve bunların hepsi Tayland sokaklarından kurtarılmış filler. Bir nevi emeklilik yaşayan filler burada çok daha doğal ve rahat bir ortamda ömürlerinin geri kalan günlerini geçiriyorlar.

Devlerle Yürüyüş…

Konuklar isterse bir veteriner veya bir biyolog eşliğinde “Devlerle Yürüyüş” isimli bir tura da katılabiliyorlar. Bu turda hem fillerin doğal ortamına daha da yaklaşmış oluyor hem de onlar hakkında daha önce hiç duymadığınız bilgiler edinebiliyorsunuz.

İki Kişilik Odalar 585 Dolar (3500 TL)

Otelde bu benzersiz tecrübeyi yaşamanın elbette bir bedeli var, iki kişilik odada bir gece konaklamak 585 dolar (3500 TL). Bu fiyata oda ücreti, yemek sepeti, mini bar, 24 saat açık yemek hizmeti ve çay-kahve servisleri de dahil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz